Wycieczka do miasta w rodzimym kraju

Nie preferuję leżenia cały dzień w łóżku ani ciągłego gotowania w kuchni. Warto robić coś dla własnej przyjemności, aby nie popaść w depresję, ponieważ to nie jest miłe uczucie. W okresie zimowym trwające długo przygnębienie i złe, niekorzystne myśli występują w większej ilości niż w okresie wakacyjnym. A ludzie młodzi o wiele łatwiej dają się takim nastrojom. Osobiście staram się zapobiegać takiej smutnej aurze. W związku z tym rozplanowuję sobie weekendy. Jeśli w naszym mieście nudzimy się to namawiam do zwiedzania miast w okolicy i nie tylko. Cena transportu wyniesie nas dosłownie grosze, ponieważ teraz prowadzi działalność duża ilość firm przewozowych, które obniżają ceny niektórych kursów. W przyszły piątek wyruszam do pięknego miasta królów Polski, czyli do Krakowa. Przez jakiś czas planowałam tą podróż. Jest to myślę idealny pomysł na walkę z nudą. Patrzyłam na różne hostele kraków i jeden spodobał mi się najbardziej – sprawdź jaką posiada ofertę – www.centrumkrakow.pl .

Jakie miejsca warto zwiedzić?

Ciekawych miejsc w Krakowie jest bardzo dużo, także nudę narzekać nie wypada. W dużej mierze hostele kraków usytuowane są niedaleko centrum, więc do każdego miejsca dotrzemy bez problemu. Ja z całą pewnością pospaceruję po rynku, wejdę do Kościoła Mariackiego, przejdę przez Sukiennice, może kupię sobie jakiś upominek, dodatkowo pójdę na planty, pójdę na żydowski rynek, do zamku na Wawelu, podejdę do smoka. Posiłek zamówię sobie w jakiejś nietypowej restauracji, i na pewnie kupię sobie oscypka i zaopatrzę się góralskie ciapy do domu. W Krakowie widok jest przepiękny, w szczególności z kopca, którego, warto odwiedzić. I jeszcze jeszcze muzea. Możemy chodzić po mieście cały dzień, nawet w nocy, bo hostele kraków są otwarte cały czas.

W jakim miejscu i o jakiej porze zarezerwować pokój?

W jeden dzień wynalazłam sobie pokoik. Najprostszą metodą jest szukanie hostel pisząc do wyszukiwarki: kraków noclegi centrum. Robiłam to w taki sposób i wyskoczyły mi oferty dobrych hosteli zaraz przy rynku i to niezbyt szarpiące po kieszeni. Najważniejsza jest kwestia higieny, wymiany poszewek i prześcieradła, a też dostępu do toalety. Najlepiej, gdyby mieściła się ona w pokoju. Krótko rzecz ujmując warunki muszą dostateczne, a jak można się domyślić, niektóre hostele kraków są troszkę zaniedbane, lecz w okolicach centrum rozczarowanie co do hotelu nam nie grozi.

Dużo więcej o bazie noclegowej w naszym kraju przeczytasz tutaj:
http://stat.gov.pl/obszary-tematyczne/kultura-turystyka-sport/turystyka/turystyka-w-2013-r-,1,11.html .